MACEIO OPEN: PRZEGRANA POLEK NA KONIEC FAZY GRUPOWEJ

Do tej pory dobrze na brazylijskim piasku poczynały sobie Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki w turnieju rozgrywanym w Maceio odniosły drugie zwycięstwo w fazie grupowej. Pokonały fiński duet Lehtonen/Lahti, choć przegrały drugiego seta. Na koniec zmagań w grupie zagrały z przedstawicielkami gospodarzy – Marią Antonelli/Lili, jednak to starcie przegrały gładko 0:2.

Na początek drugiego dnia fazy grupowej Monika Brzostek i Kinga Kołosińska stanęły do rywalizacji ze zdecydowanie niżej notowanym fińskim duetem – Lehtonen/Lahti. Biało-czerwone od początku spotkania narzuciły rywalkom swój styl gry. W pierwszej fazie meczu ich przewaga wynosiła dwa, trzy oczka, ale z każdą kolejną rozegraną akcją stawała się coraz wyraźniejsza. Skandynawki popełniały coraz więcej błędów, miały też kłopoty w ataku, co bezlitośnie wykorzystywały siatkarki znad Wisły, które rozgromiły Finki w premierowej odsłonie 21:13.

Jednak tak łatwa wygrana najwyraźniej zbyt mocno rozluźniła Polki, które początkowo w drugim secie toczyły walkę cios za cios z rywalkami, ale szybko dość niespodziewanie to przeciwniczki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku, odskakując od Brzostek i Kołosińskiej na cztery oczka. Z biegiem czasu biało-czerwone próbowały niwelować straty, ale ta sztuka udała im się tylko połowicznie, a wciąż w nieco lepszej sytuacji były reprezentantki Finlandii. Tym razem popełniały one mniej błędów, a więcej problemów w ofensywie miały Polki, przez co nie mogły doprowadzić chociażby do remisu. Ostatecznie przegrały 18:21, a triumfatora pojedynku musiała wyłonić trzecia partia. W niej oba duety szły łeb w łeb. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale im bliżej końca meczu, tym szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę biało-czerwonych. Ostatecznie triumfowały one 15:10, a o zwycięstwo w grupie jeszcze dziś zmierzą się z brazylijską parą Maria Antonelli/Lili.

Kołosińska/Brzostek POL [8] – Lehtonen/Lahti FIN [24] 2:1
(21:13, 18:21, 15:10)

W swoim ostatnim meczu grupowym w ramach Maceio Open Kingę Kołosińską i Monikę Brzostek czekało najtrudniejsze zadanie. Polski duet zmierzył się z gospodyniami, brazylijską parą Maria Antonelli/Lili. Same numery, z jakimi obie dwójki są rozstawione w tym turnieju ( Kołosińska/Brzostek z 8, ich rywalki z 9) mogły wskazywać na to, że będziemy świadkami wyrównanego pojedynku. Polki walczyły dzielnie i w każdym z setów starały się dotrzymywać kroku rywalkom. Jednak nie zapisały żadnej partii na swoim koncie, a w ostatecznym rozrachunku Brazylijki rozstrzygały poszczególne odsłony na swoją korzyść. Pomimo tej przegranej polska para nadal ma szanse na korzystny rezultat w całych rozgrywkach. Już w piątek Kołosińska i Brzostek zmierzą się w 1. rundzie z czeską dwójką Slukova/Hermannova. Na zwycięzcę tego pojedynku już czekają w 2. rundzie Niemki Ludwig/Walkenhorst.

Kołosińska/Brzostek POL [8] – Maria Antonelli/Lili BRA [9] 0:2
(18:21, 17:21)