Zasady siatkówki plażowej – zawodnik

Siatkówka plażowa, podobnie jak każda dyscyplina sportowa obwarowana jest określonymi zasadami. Zasady te są niezbędne w celu unifikacji rozgrywek w ramach tejże dyscypliny.


W grze w siatkówkę plażową w przeciwieństwie do siatkówki halowej uczestniczy wyłącznie dwóch zawodników tworzących zespół, na czele z kapitanem. Podczas meczu rywalizują z sobą natomiast zawsze dwa zespoły zawodników.

źródło zdjęcia


Zawodnicy rozgrywający mecz muszą posiadać strój sportowy, najczęściej są to krótkie spodenki i koszulka lub strój kąpielowy. Przy ważnych zawodach często z góry definiuje się wygląd stroju zawodnika. Zawodnicy jednej drużyny rzecz jasna powinni występować w strojach zbliżonych pod względem fasonu, typu, czy koloru. Co ciekawe, a niespotykane w wielu innych dyscyplinach sportowych zawodnicy mogą posiadać nakrycie głowy. W odróżnieniu od siatkówki halowej zawodnicy nie posiadają najczęściej podczas gry obuwia, chyba, że przed meczem ustalono inaczej, przy czym istnieją trzy możliwości: gra boso, w skarpetach lub obuwiu. Ważną zasadą, jak w wielu innych dyscyplinach sportowych jest oznaczenie zawodników numerami. Zawodnicy każdej drużyny rozgrywający mecz muszą posiadać z przodu na koszulce wyraźnie widoczny numer (odpowiednio numer 1 i 2).


filtr paliwa Deutz AGROTRON 100

Dodaj komentarz